قوانین و مقررات

بازدید: 1432

کاربر گرامی لطفا با مطالعه موارد زیر جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه کالا ایرانیان ما را یاری کنید. ورود کاربران به فروشگاه اینترنی کالاایرانیان جهت استفاده از تمام خدمات وبسایت مانند حساب کاربری، طرح‌‏های تخفیفی و تشویقی، خرید،‌ ارائه نظر درباره محصولات و سایر خدمات ارائه شده توسط کالا ایرانیان به معنای آگاهی کامل و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات کالا ایرانیان است. ضمناً ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین کالا ایرانیان از سوی کاربر است.

قوانین عمومی

شایان ذکر است کلیه فرآیندهای فروشگاه آنلاین کالا ایرانیان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک می‌باشد، بنابراین کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های کالا ایرانیان تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از این فروشگاه به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

منظور از مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که اطلاعات خود را در حساب کاربری سایت کالا ایرانیان ثبت کرده باشد و با تکیه بر این داده‌ها اقدام به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات کالا ایرانیان نماید.

ارتباطات الکترونیکی 

استفاده کاربر از خدمات سایت کالا ایرانیان از قبیل ثبت سفارش اینترنتی، ارسال ایمیل به کالا ایرانیان و موارد مشابه که در فضای مجازی رخ می‌دهد را ارتباطات الکترونیکی می‌نامند و شما به کالا ایرانیان این اختیار را می‌دهید که در موارد مورد نیاز کالا ایرانیان از طریق همین ارتباطات به درخواست شما پاسخ دهد.

سیاست‏‌های حفظ حریم شخصی

کالا ایرانیان تاکید بسیاری بر اصول حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران این فروشگاه دارد. این سند شامل توضیحی درباره اطلاعات خصوصی و نحوه استفاده از این اطلاعات است که کالا ایرانیان از کاربران سایت جمع آوری می‌کند. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن‌ها می‌توان کاربران کالا ایرانیان را به صورت منحصر به فرد شناسایی نمود. برای نمونه می‌توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود. کالا ایرانیان تعهد می‌کند که در حد امکان و با استفاده از تکنولوژی و دانش مورد نیاز برای مطمئن‌تر و ایمن‌تر شدن استفاده از خدمات سایت تلاش خواهد کرد. در واقع وقتی کاربر از فروشگاه کالا ایرانیان استفاده می‌کند، رضایت خود را از این سیاست نشان می‌دهد.

همه مطالبی که در در دسترس کاربران هستند، مانند متن، عکس،‌ گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط کالا ایرانیان جزئی از اموال کالا ایرانیان محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار کالا ایرانیان است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای کالا ایرانیان محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط کالا ایرانیان و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار کالا ایرانیان است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت کالا ایرانیان و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده کاوی، ربات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای کالا ایرانیان محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات کالا ایرانیان، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

ثبت و پردازش سفارش 

زمانی که سفارشی در فروشگاه کالا ایرانیان به ثبت می‌رسد یک کد سفارش تولید می‌گردد و (در صورت آماده بودن سیستم ارسال پیامک) به وسیله پیام کوتاه یا ارسال ایمیل (در قالب پیش فاکتور) به مشتری اعلام می‌گردد. سپس درخواست مشتری با این کد سفارش در صف پردازش درخواست‌ها قرار می‌گیرد.

کالا ایرانیان همواره سعی در ارائه بهترین خدمات از زمان ثبت تا ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏ها را در دستور کار خود قرار داده است. با وجود این، در مواردی ممکن است موجودی محصولی در کالا ایرانیان به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به ثبت سفارش‌‏، بنابراین حق کنسل کردن آن سفارش و استرداد وجه سفارش به مشتری برای کالا ایرانیان محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند. کاربران موظف به ثبت اطلاعات صحیح و کامل در هنگام سفارش کالای مورد نظر خود هستند، بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

کالا ایرانیان مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای کالا ایرانیان محفوظ است.

روز کاری از روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. مشتریان کالا ایرانیان امکان ثبت سفارش در ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته را دارند.

حمل و نقل و خسارت ناشی از آن

کالا ایرانیان همواره در تلاش است تا کلیه سفارش‏‌ها را بدون آسیب به مشتریان خود در سراسر کشور تحویل نماید. به همین منظور سعی در بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات می‌نماید و سپس با تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل را به عهده شرکت حمل و نقل می‌داند و کالا ایرانیان تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش، خسارت را جبران می‌‏کند.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش، به پشتیبانی فروشگاه کالا ایرانیان اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده با هماهنگی به پشتیبانی کالا ایرانیان ارسال شود.

نظرها، ارتباطات، و سایر مطالب 

در صورت تمایل به درج نظر در سایت کالا ایرانیان حتما قوانین زیر را مطالعه نمایید در صورت عدم رعایت قوانین زیر نظرات شما تائید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آید.

– ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع می‌باشد، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در بخش نظرات خودداری نمایید.

– با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند.

– ثبت نظرات سیاسی و خلاف قانون مجاز نمیباشد و در صورت مشاهده نظر کاربر درج نخواهد شد.

سیاست قیمت گذاری

مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کالا ایرانیان هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

کالا ایرانیان خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

با توجه به تشابه نام یا حوزه فعالیت فروشگاه‌هایی مانند فروشگاه ایرانیان و سرای ایرانی و ایران کالا یا شهر لوازم خانگی با فروشگاه اینترنتی کالا ایرانیان، به اطلاع می‌رسانیم فروشگاه کالا ایرانیان هیچگونه همکاری با فروشگاه‌های فوق نداشته و با مجوز رسمی نماد اعتماد الکترونیکی مورد تایید وزارت صنعت، مشغول به فعالیت می‌باشد.

بازخوردها
    ارسال نظر
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
    • - لطفا فارسی بنویسید.
    • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.