انواع پمپ

بازدید: 1700

پمپ وسیله‌ای مکانیکی است که از آن برای جابجایی و انتقال انواع مایعات که با افزایش فشار، باعث جابجایی مایعات به ارتفاع بالاتر یا حتی پایین تر می‌شود استفاده می‌کنند. پمپ‌ها در صنایع مختلف از جمله صنعت آب و فاضلاب و صنعت نفت کاربردهای مختلف و فراوانی دارند. پمپ‌ها از منابع مختلف انرژی استفاده می‌کنند که شامل کارکرد دستی، برقی، موتورهای درون سوز و نیروی باد می‌شوند. پمپ‌ها دارای اندازه‌های مختلفی هستند که از سایز ریز برای کارهای پزشکی تا پمپ‌های بزرگ صنعتی را شامل می‌شوند.

پمپ انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی مانند موتور گرفته و به سیالی که در حال عبور از آن است منتقل می‌کند. در نتیجه انرژی سیال پس از خارج شدن از پمپ افزایش می‌یابد. از پمپ برای انتقال و یا جابجایی سیال از یک نقطه به نقطه دیگر در یک سیستم لوله کشی و یا هیدرولیک استفاده می‌شود. پمپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

فروش انواع پمپ‌ها شامل: پمپ آب خانگی، پمپ کف کش، پمپ لجن کش، بوستر پمپ، پمپ شناور، پمپ دیافراگمی، پمپ پیستونی، مونو پمپ، پمپ پلیمری، لوب پمپ، پمپ دنده‌ای، پمپ روغن داغ، دوزینگ پمپ، پمپ اسلاری، پمپ پریستالتیک، پمپ طبقاتی عمودی و افقی، ایستگاه پمپاژ فاضلاب، پمپ استخری و سایر انواع پمپ